Saturday, May 21
(First named at home. All games at 7pm.)
ESB Leinster GAA MHC quarter-final
O’Connor Park: Offaly v Westmeath 7pm Gearoid MacCraith (Dublin).
Division 1 Football League
Walsh Island v Erin Rovers D Walsh, Tullamore v Gracefield C Buckley, Tubber v Edenderry B Gavin, Shamrocks v Ballycumber P Jordan, Raheen v Clara C Costello, St Brigid’s v Rhode M Carty.
Division 2 Football League
Bracknagh v Doon P Pierce, Durrow v Ballyfore C Buckley, Daingean v Birr P Gallagher, Kilclonfert v Clonbullogue E Dunne.
Division 3 Football League
Ferbane v Ballinagar D Brazil.
Sunday, May 22
(First named at home. All games at 12 noon, except where stated.)
Division 2 Football League
St Rynagh’s v Clara M Mahon, Rhode v Ferbane J O’Reilly.
Division 3 Football League
Ballycumber v Edenderry J McKeown, Daingean v Ballycommon M Carty, Killeigh v Clonmore Harps E Dunne, Tullamore v Cappincur F Smyth.
Division 4 Football League
Walsh Island v Erin Rovers P Pierce, Tubber v Bracknagh S Fleming, St Brigid’s v Durrow C Costello, Raheen v Kilclonfert N Cooney, Doon v Shannonbridge M Walsh.
Minor Football League
St Vincent’s v Tubber/Ballycumber 3pm E Dunne, Gracefield v Na Fianna 3pm J O’Reilly.
U-16 ‘A’ Hurling Rd 2
Tullamore v Coolderry/Lusmagh 7pm C Buckley.
Monday, May 23
Division 2 Hurling League
Clara v Shinrone M Mahon, Kinnitty v Carrig & Riverstown M Kirwan, Crinkle v Killurin A Ryan, Coolderry v Killavilla P Freeman.
Division 3 Football League
Rhode v Gracefield 8pm J O’Reilly.
Division 4 Hurling League
Ballyskenagh v Ballinamere D McLoughlin.
U-16 ‘A’ Hurling Rd 2
St Rynagh’s v Shinrone N Flynn, Kilcormac/Killoughey v Ferbane/Belmont T Carroll.
U-16 ‘B’ Hurling Rd 2
CRC Gaels v Seir Kieran JP Costello, Lusmagh v Coolderry K Abbott, Clara v Drumcullen P Conlon, Na Fianna v Edenderry M Walsh, Brosna Gaels v Ballinamere/Durrow P Fleming.
Tuesday, May 24
Division 2 Football League
St Rynagh’s v Rhode M Mahon.
Division 2 Hurling League
Killeigh v Kilcormac/Killoughey C Groome.
Division 3 Hurling League
Drumcullen v Ballinamere D McLoughlin, Seir Kieran v Tullamore D Cooke, Edenderry v Killeigh M Carty, Raheen v Shamrocks N Cooney.
Division 4 Hurling League
Kinnitty v Lusmagh N Flynn, Killurin v Coolderry N Cooney, Carrig & Riverstown v Crinkle T Carroll.
Offaly GAA Fixtures May 21-24
- Offaly2010
- All Star
- Posts: 386
- Joined: Sun Oct 25, 2009 10:06 am
- Club: Gracefield