Thursday, April 7
Raheen v Erin Rovers C Groome 8pm
Friday, April 8
Division 1 Football League
(All games 8pm unless stated)
Raheen v Walsh Island C Groome 7.30 pm; Rhode v Gracefield J O Reilly; St Brigids v Edenderry C Costello; Tubber v Clara C Buckley; Tullamore v Ballycumber P Jordan
Saturday, April 9
(All games 6.30pm unless stated)
All Ireland Vocationals Schools Senior Football ‘A’ Final
Croke Park: Gallen CS v Clonakilty CC 12pm
Aidan Bracken Building Design U-21 HC
Quarter-Final
Kilcormac/Killoughe y v Coolderry T Carroll 5pm
Division 1 Football League
Shamrocks v Erin Rovers B Gavin
Division 2 Football League
Bracknagh: Clonbullogue v Ferbane P Pierce 5.15 pm; Daingean v Clara M Carty; Kilclonfert v Birr N Cooney; Rhode v Doon E Dunne; St Rynaghs v Shannonbridge M Walsh; Bracknagh v Ballyfore P Pierce
Division 3 Hurling League
Raheen v Gracefield C Groome 6pm
Division 3 Football League
Killeigh v Ballycommon N Flynn
Division 4 Football League
Tubber v Walsh Island C Buckley
Division 4 Hurling League
Kinnitty v Ballyskenagh M Walsh 6pm
Sunday, April 10
(All games 12noon unless stated)
Allianz NFL Div 3 Final Round
Cusack Park, Mullingar: Westmeath v Offaly 2.30pm Martin Sludden (Tyrone)
Division 2 Hurling League
Ballyskenagh v Kilcormac/Killoughey M Walsh; Killurin v Kinnitty N Flynn; Coolderry v Shinrone M Kirwan
Division 3 Football League
Ballycumber v Ballinagar M Mahon; Daingean v Cappincur D Walsh; Ballyfore v Ferbane C Costello; Rhode v Edenderry M Carty; Clonmore Harps v Gracefield J O’Reilly
Division 3 Hurling League
Shamrocks v Drumcullen N Cooney
Division 4 Football League
Shannonbridge v Durrow M Kirwan; Doon v Bracknagh D Brazil; St Brigids v Kilclonfert J Mc Keown
Division 4 Hurling League
Killurin v Ballinamere S Fleming 6pm
Minor Football League
Rhode Og v Na Fianna J O’Reilly; Clara v Ferbane M Mahon; St Rynaghs v St Vincents C Buckley; Ballycumber/Tubber v Tullamore B Gavin
RESULTS
All Ireland VS SF ‘A’ semi-final
Gallen CS 2-13 Holy Trinity Cookstown 1-14
All Ireland VS SH ‘A’ Final
St Brigid’s, Loughrea (Galway) 4-14 Roscrea CC (Tipperary) 4-12
Div 1 Hurling League
Lusmagh 1-11 Birr 0-14; St Rynaghs 3-13 Drumcullen 1-9; Coolderry 3-10 Tullamore 1-7
Division 1 Football League
St Brigids 1-16 Ballycumber 0-6
Division 2 Hurling League
Carrig & Riverstown 1-14 Clara 0-12; Killurin 1-14 Killeigh 0-7
U21 Hurling Quarter-Final
Ballinamere Gaels 4-14 St Rynagh’s 2-18 (aet)
Offaly GAA Fixtures April 7-10
- Offaly2010
- All Star
- Posts: 386
- Joined: Sun Oct 25, 2009 10:06 am
- Club: Gracefield